Informace o závodu 2021

Běh pro Jasmínku

Jasmínka se narodila jako vymodlené dítě 30. srpna 2019 rodičům Lence a Radkovi z Kolína. Radost z narozené holčičky pár dnů po porodu překazila zpráva, že Jasmínka má srdeční vadu. Dle lékařů naštěstí dobře operovatelnou s dobrou prognózou. Rodiče tedy žili v naději, že po operaci bude již vše v pořádku a budou si moci užívat radosti z prvorozeného miminka.

Jasmínku 14. listopadu 2019 operovali v pražské motolské nemocnici. Ač byli rodiče zprvu ujišťováni, že operace dopadla výborně, byla Jasmínka ještě týž den večer operována znovu a poté ještě dvakrát. Během první operace totiž došlo k závažným komplikacím, které pro Jasmínku znamenaly v dalších dnech doslova boj o život. Stav byl kritický, Jasmínka byla v umělém spánku, selhávaly jí orgány, byla připojena na dialýzu, ležela na JIP s otevřeným hrudníkem. Stav byl natolik závažný, že lékaři rodičům nedávali velké naděje. Rodiče proto ještě na jednotce intenzivní péče nechali Jasmínku pokřtít na Hedviku – vítěznou bojovnici. A Jasmínka svůj boj o život vyhrála. Strávila následně v nemocnici několik měsíců.

Bohužel v důsledku všech zákroků zůstanou Jasmínce do konce života fatální následky. Jasmínka má paraplegii dolních končetin ‒ je od pasu dolů ochrnutá.  Z důvodu neurogenního močového měchýře se maminka musela naučit jí každé dvě hodiny cévkovat, což má bohužel za následek neustálé užívání antibiotik a opakované infekty močového ústrojí a s tím spojené časté hospitalizace. Jasmínku proto do budoucna čeká operace močového měchýře. Dalším důsledkem je opožděný psychomotorický vývoj a hyposlenismus.

Přesto vše a přes prognózy lékařů, že asi nikdy neudělá první krůčky, je Jasmínka malá holčička, která má celý život před sebou a rozhodně se nevzdává. Celá její rodina si přeje, aby měla Jasmínka i přes všechna omezení, hezký a spokojený život.

Proto by rodiče rádi vybrané prostředky využili na rehabilitace, rehabilitační pobyty, nákup rehabilitačních pomůcek včetně vozíčku a do budoucna také na bezbariérovou úpravu bydlení.

TRASY

1 km - rodinný běh - rodiče s dětmi
5 km a 10 km - hlavní závod

START

SOBOTA 11. ZÁŘÍ 2021 OD MEDVĚDŮ V KOLÍNSKÝCH BORKÁCH

7:00  - Otevření testovacího místa Českého červeného kříže
07:30 - registrace, výdej čísel + triček
09:00 - oficiální zahájení
09:30 - rozcvička
10:00 - START: 1km (rodinný běh - děti)
10:30 - vyhlášení 1 km
11:00 - START: 5 km
11:45 - START: 10 km
13:00 - vyhlášení 5 km + 10 km
          - předání šeku Jasmínce

NAHORU