Informace o závodu 2020

Běh pro Rozárku

Každý příběh, kde se objeví závažné nemoci u dětí, je pro všechny velmi citlivý, nejvíce pak pro celou rodinu. Přesto jsme si dovolili požádat maminku Věru Pavlíkovou o pár slov. Běhej Borky 2020 běží pro Rozárku, malou holku z Kolína, které osud připravil hned na začátku velkou zkoušku.

Příběh naší pětileté Rozárky začal zcela nenápadně ve vánočním čase roku 2019. Léčila se se zánětem horních cest dýchacích, kdy po podání antibiotik se začal stav trochu zlepšovat. Ale zlepšení netrvalo příliš dlouho a po čtyřech dnech začala být velmi unavená, přidala se teplota, začala si stěžovat na bolesti v krku, rukou a bříšku. Jelikož se bolest střídala s vlnou úlevy, vše jsme přisuzovali vedlejším příznakům nasazených antibiotik. Po dvou dnech jsme přesto raději navštívili lékařskou pohotovost, aby se na bolavé bříško podívali. Vyšetřující lékařka se z počátku rovněž přikláněla k názoru, že důvodem budou nejspíš antibiotika, ovšem po vyšetření navrhla hospitalizaci a hned druhý den ráno byla Rozárka objednána na ultrazvuk. Ten bohužel ukázal rozsáhlý útvar v bříšku a nebylo patrné, odkud vychází. Následoval převoz do nemocnice v Motole, kde po několika dnech a mnohých vyšetřeních byl u Rozárky diagnostikován hepatoblastom. Jedná se o vzácnou a značně specifickou formu rakoviny jater, která se vyskytuje především v dětském věku a vzniká z nezralých jaterních buněk. Navíc se u Rózky objevily metastáze na plicích. Ke dnešnímu dni má za sebou tři operace zaměřené na odstranění metastáz a další ji ještě čekají.

Chceme moc poděkovat vám všem, kteří jste se rozhodli naší Rozárce pomoci. Prostředky chceme použít na nákup prostředků a pomůcek spojených s léčbou, např. přístroj na dechovou rehabilitaci, nízkobakteriální stravu, roušky, antibakteriální prostředky. Rovněž bychom část využili na rehabilitační pobyty. Očekávaná léčba bude ještě dlouhá a bude jistě vyžadovat další prostředky, hlavně hodně síly a odvahy. Rozárka je ale silná holka, takže všichni věříme v její plné uzdravení.

Věra Pavlíková s rodinou

TRASY

1 km - rodinný běh - rodiče s dětmi
5 km a 10 km - hlavní závod

START

SOBOTA 12. ZÁŘÍ 2020 OD MEDVĚDŮ V KOLÍNSKÝCH BORKÁCH

07:30 - registrace, výdej čísel + triček
09:00 - oficiální zahájení
09:30 - rozcvička
10:00 - START: 1km (rodinný běh - děti)
10:30 - vyhlášení 1 km
11:00 - START: 5 km
11:45 - START: 10 km
13:00 - vyhlášení 5 km + 10 km
          - předání šeku Rozárce

STARTOVNÉ

Pro všechny tratě 1km & 5km & 10km jsou stejné ceny.

Děti do 10let - 50Kč/100Kč (on-line/na místě)
Mládež do 18 let - 100Kč/200Kč (on-line/na místě)
Nad 18 let - 200 Kč/300Kč (on-line/na místě)

Tričko Běhej Borky 2020 - 200Kč/300Kč (on-line/na místě)

NAHORU