Informace o závodu 2019

BĚHEJ BORKY - druhý ročník benefičního běhu, který je určený pro širokou veřejnost a na podporu 3 letého Pavlíka, který má myelodysplastický syndrom, vzácné onemocnění kostní dřeně, které se spíše objevuje u starších lidí. Finanční výtěžek bude použit na nákup nízkobakteriální stravy, doplňkových léků a na vybudování vhodného zázemí pro Pavlíka.

Běh pro Pavlíka

Běhěj Borky má od začátku jednoduchý cíl: pomáhat lidem v boji s nepřízní osudu. Na letošní příběh nás přivedla dětská lékařka paní MUDr. Přibylová. Pavel Bečvařík se narodil před třemi lety jako krásné a zdravé mimčo. V deseti měsících se objevily horečky a byla zjištěna anémie, která spustila sérii vyšetření. Na podzim roku 2018 byla rodičům sdělena zdrcující zpráva: Pavlík má myelodysplastický syndrom, vzácné onemocnění kostní dřeně, které se spíše objevuje u starších lidí. Následovala řada zákroků, pro tříletého kluka těžko představitelných. Tři měsíce v nemocnici, chemoterapie a v lednu letošního roku transplantace kostní dřeně. Ale osud se rozhodl to Pavlovi příliš neulehčit, takže se přidaly i další zdravotní komplikace, bolesti a únava. Dvakrát týdně musí jezdit do pražské motolské nemocnice, kde probíhají odběry a infuze, odstřižen od kamarádů, při pobytu venku musí mít roušku. Rodina věnuje veškerou možnou péči, mamka se o Páju stará na plný úvazek, příjem rodiny tak tvoří pouze jeden plat. Opakovaně se snaží získat žádost na péči, léčba je velmi náročná a individuální. Náš finanční výtěžek by byl použit na nákup nízkobakteriální stravy, doplňkových léků a na vybudování vhodného zázemí pro Pavlíka. Rodina žije v městském bytě v Kolíně. Poběžíte s námi? Díky za vaše srdce.

Pavlík

TRASY

1 km - rodinný běh - rodiče s dětmi
5 km a 10 km - hlavní závod

START

SOBOTA 14. ZÁŘÍ 2019 OD MEDVĚDŮ V KOLÍNSKÝCH BORKÁCH

9:00 - prezentace závodníků / výdej startovních čísel
10:20 - zahájení
10:30 - start trasy 1 km
11:00 - start trasy 5 km
11:30 - start trasy 10 km
13:00 - vyhlášení výsledků

STARTOVNÉ

DOSPĚLÍ: 150 Kč při on-line registraci / 250 Kč při registraci na místě
MLÁDEŽ DO 18 let: 100 Kč při on-line registraci / 200 Kč při registraci na místě
DĚTI DO 10 let: ZDARMA (na tratích 5 km & 10 km je nutná registrace)

Chcete podpořit vyšší částkou? Máte možnost navýšit startovné o 150-750 Kč.
Základní startovné i benefiční startovné vnímáme jako dar a bude v plné výši darováno na podporu Pavlíka.

VÝHRY

1000 Kč / 750 Kč / 500 Kč v kategorii 5 km & 10 km

Vybraná částka pro Pavlíka

3 běhy, 2 šeky a 1 kluk, který tu pomoc opravdu potřebuje. Obrovský dík a hluboká poklona všem účastníkům Běhej Borky 2019, makali jste, bojovali a pomáhali. Potlesk, kterým jste zdravili Pavlíka, v sobě nesl mnohem víc, než jen zvuk. Stále zůstáváme dojati nad obrovskou vlnou solidarity, která se Kolínem nesla. A výsledek? Šek na 40 000 Kč od členů Gym Cube a druhý šek na 241 285 Kč od účastníků Běhej Borky!

NAHORU